zabiegi kwietnia
sprawdź >>

stymulatory tkankowe

dzięki nim Twoja skóra zacznie pracować na wysokich obrotach!

Stymulatory tkankowe można byłoby nazwać sposobem na ODBUDOWANIE skóry
Stanowią alternatywę dla zabiegów z wykorzystaniem wypełniaczy, po których twarz często zmienia rysy.

Kondycja i „jakość” skóry – to na nią trzeba zwrócić uwagę kiedy celem jest odmłodzenie twarzy, szyi czy dekoltu „od wewnątrz”. Utrata gęstości, wiotkość skóry czy zaburzony owal twarzy potrafią skuteczniej dodać nam lat niż drobne zmarszczki. 

Biostymulacja jest działaniem pobudzającym nasz kolagen. Co to da naszej skórze? 

Co zmieni się w naszym wyglądzie? Kwas hialuronowy jest zawarty w stymulatorach tkankowych! TAK! Jednak jest on nieusieciowany i występuje w towarzystwie substancji czynnych. Najczęściej są to: polinukleotydy, glicyna, hydroksypatyt wapnia, glicyna czy L-prolina. Jedne preparaty będą dawały lepsze rezultaty w zakresie przywrócenia jędrności i gęstości skóry, inne dadzą widoczne efekty w rozjaśnieniu skóry.

Wypełniacze pozwalają na uzyskaniu niemal natychmiastowego wypełnienia bruzd i zmarszczek, dzięki czemu efekt widoczny jest od razu. Skutkuje to również krótszym czasem ich działania, przez co osiągnięte rezultaty znikają szybciej i prędzej trzeba wykonać kolejny zabieg czy serię zabiegową. Ponadto mogą dawać efekty zmienionych rysów twarzy, co nie spełnia oczekiwać każdego pacjenta.
 
W przypadku stymulatorów tkankowych sytuacja jest w 100% ODWROTNA! Na efekt trzeba zaczekać, ale można mieć pewność, że będzie długofalowy.
Dzieje się tak dlatego, że stymulatory pobudzają komórki do odnowy i zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny, co z kolei wpływa na wygląd i stan skóry. Opisywany proces jest w pełni fizjologiczny, ale wymaga więcej czasu i cierpliwości pacjenta.
Dzięki zastosowaniu stymulatorów efekt jest bardziej naturalny, rysy nie ulegają zmianie, a twarz nie wygląda na „przerysowaną”.

Dlaczego stymulator jest lepszym rozwiązaniem od wypełniaczy?
Dzięki stymulacji naturalnie zachodzących procesów w naszej skórze, uzyskujemy naturalny efekt na dłużej! Przy użyciu wypełniacza uzyskujemy chwilowy efekt wolumetryczny, który stopniowo zanika.

Jaki stymulator wybrać?
Przede wszystkim warto zdać się na lekarza prowadzącego. Na bazie wywiadu medycznego i potrzeb skóry pacjenta dopasuje właściwy preparat.

Warto jednak zwrócić uwagę na poniższe:

Profhilo
Jest przeznaczony dla pacjentów, którzy mają potrzebę odbudowy skóry w dolnych partiach twarzy lub tam, gdzie ubytki tkanki są znaczne. Sprawdza się przy uniesieniu tzw. chomików, jak i lekkim wypełnieniu zapadłych policzków. Wpływa także regeneracyjnie na skórę pod oczami i redukuje specyficzne zmarszczki, tj. kurze łapki.

Sunekos
Intensywnie nawilża głębsze warstwy skóry i pobudza ją do produkcji kolagenu. Występuje w dwóch wariantach: Sunekos 200 i 1200. Pierwszy jest przeznaczony dla nieco młodszych pacjentek, gdyż wykazuje działanie profilaktyczne.

Sunekos 1200

Ten stymulator posiada większą ilość kwasu oraz aminokwasów, co przyczynia się odbudowy struktury skóry. Dzięki temu zmarszczki są spłycone, a owal twarzy wyraźnie uniesiony.

Na rynku istnieje wiele rodzajów i producentów stymulatorów tkankowych. Różnią się one między sobą przede wszystkim wskazaniami, trwałością, uzyskanymi efektami, mechanizmem działania i składem. Są wytwarzane na bazie takich substancji, jak m.in.: kwas hialuronowy, hydroksyapatyt wapnia, kwas L-polimlekowy, aminokwasy i polinukleotydy. Rodzaj zastosowanego preparatu uzależniony jest od jakości skóry Pacjenta, jego potrzeb i oczekiwań. Zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych można wykonać zarówno u osób młodych, które pragną zatrzymać upływ czasu, jak i u pacjentów dojrzałych z już widocznymi oznakami starzenia na skórze.

Kolagen jest włóknem w naszej skórze, które spełnia funkcję rusztowania, czyli sprawia że jest ona gładka, napięta i nawilżona na odpowiednim poziomie.
Jednak wraz z upływem czasu, podpora ta staje się słabsza i traci swoją stabilność. Jest to naturalny proces starzenia się skóry. Kolagenu w skórze zaczyna ubywać, a powieki zaczynają opadać, owal twarzy staje się zniekształcony.

CZAS ZABIEGU
30 min
LICZBA ZABIEGÓW
3 do 5
odstępy między zabiegami 10 do 14 dni
RÓWNIEŻ DLA MĘŻCZYZN

na czym polega zabieg stymulatorami tkankowymi?

Przez obecność wysokocząsteczkowego kwasu hialuronowego i liofilizowanych aminokwasów, jak również peptydów i antyoksydantów, jesteśmy w stanie uzyskać wielokierunkowe rezultaty. Tego typu produkty stymulują fibroblasty (komórki w skórze) do wzmożonej produkcji kolagenu (białko odpowiedzialne za jędrność i sprężystość).

Stymulatory tkankowe zawierają duże pokłady aminokwasów, które w towarzystwie hialuronu, zagęszczają skórę. Natomiast substancje odżywcze (które zawierają stymulatory), pozwalają tkankom „przypomnieć sobie” o produkcji białek hamujących oznaki starzenia.
Iniekcja preparatów nie odbywa się po to by dostarczyć skórze sztucznych wypełniaczy. A jedynie pomóc jej w produkcji białek i kolagenu w sposób naturalny.

Jak długo czeka się na efekty po zabiegu z użyciem stymulatorów?


Na ostateczny efekt przy stymulatorach tkankowych musimy poczekać nieco dłużej niż przy wypełnianiu zmarszczek kwasem hialuronowym, ale efekty po biostymulatorach są dużo bardziej trwałe, naturalne i dodatkowo przez cały czas w strukturze skóry namnaża się kolagen.

Skóra wzmacnia się, staje się grubsza i jędrniejsza na przestrzeni miesięcy! Stwierdzenie „na przestrzeni miesięcy” jest tutaj kluczowe i to jest kolejna różnica między stymulatorami tkankowymi, a kwasem hialuronowym. W przypadku hialuronu efekt jest natychmiastowy, ale utrzymuje się w skórze maksymalnie do roku.

Efekt po zastosowaniu stymulatorów tkankowych utrzymuje się około dwóch lat!

Należy jednocześnie pamiętać, że w tym czasie skóra będzie się i tak starzeć. Dlatego też, to jak będzie zmieniać się skóra po zabiegu jest pewną wypadkową korzystnego działania preparatu i negatywnego działania upływu czasu. Jednak zdecydowanie warto dać skórze wsparcie!

efekty

ujędrnienie i zagęszczenie skóry
podkreślenie owalu twarzy
redukcja drugiego podbródka i chomików
działanie antygrawitacyjne
redukcja zmarszczek
nawilżenie, rozjaśnienie i odżywienie skóry

obszary zabiegowe

Twarz, szyja i dekolt, skóra na ciele, dłonie.
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!

po zabiegu stymulatorami tkankowymi

Po zabiegu możesz się pomalować i wrócić do swoich codziennych aktywności.
Najważniejsze, aby po zabiegu unikać ściskania, masowania i pocierania obszarów zabiegowych przez ok. 48 godzin po zabiegu unikać przyjmowania leków przeciwzapalnych, a także unikać spożywania alkoholu. W dniu zabiegu i na 24 godziny po nim należy unikać intensywnego wysiłku, wizyty w saunie, na basenie czy w solarium oraz nadmiernego zimna i naturalnego promieniowania UV (słońca).

nie możesz mieć tego zabiegu gdy:

Porozmawiamy o tym jeszcze w czasie spotkania, ale nie zapomnij powiedzieć, nam o przeciwwskazaniach:
ciąża/ karmienie piersią (względnie)
niewyrównana cukrzyca
choroba nowotworowa
otwarte rany w obszarze zabiegowym
zakażenia wirusowe, bakteryjne, grzybicze skóry
aktywne zmiany chorobowe skóry (np. łuszczyca, liszaj płaski, łojotokowe zapalenie skóry)
alergie w miejscu wykonania zabiegów
skłonność powstawania blizn, keloidów oraz zwłóknień
przyjmowanie leków immunosupresyjnych, przeciwkrzepliwych (m.in. kwasu acetylosalicylowego, heparyny)
terapia sterydami
zaburzenia krążenia
mistrzami w tym zabiegi są:
ANIA
DR DARIUSZ

cennik

1 zabieg
(twarz, szyja i dekolt lub inny wybrany obszar)
1100zł
seria zabiegów
indywidualna wycena   
“ Polecam! Pełen profesjonalizm i zaangażowanie. Dziewczyny z ogromnym doświadczeniem i pasją co gwarantuje usługi na najwyższym poziomie. ”
ZOBACZ WIĘCEJ OPINII
ZRÓWNOWAŻONA POLITYKA CENOWA
TWÓJ KOMFORT
RODZINA ANPATU
KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIA
JEDYNA TAKA KONSULTACJA NA TWARZ
GWARANTOWANA SKUTECZNOŚĆ
DYSKRECJA
BEZPIECZNA WIZYTA
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

    TOP ZABIEGI
    MENU
    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
    starmagnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram