Gummy smile – uśmiech dziąsłowy to typ uśmiechu, który w znacznym stopniu odsłania dziąsła. Można go bezpiecznie i skutecznie korygować toksyną botulinową. Botox to nazwa handlowa toksyny botulinowej, znanej też jako jad kiełbasiany, który jest… trucizną. Na szczęście trucizna w małych ilościach potrafi być lekarstwem!! Botox poraża mięśnie, przez co mimika się wycisza na pewien czas, a twarz staje się zrelaksowana i wygładzona. Jest to stan przejściowy i trwa ok 4 do 6 miesięcy. Po tym czasie działanie toksyny kończy się w 100%!!! To daje gwarancje bezpieczeństwa dla pacjenta – jeśli nie podoba Ci się efekt zabiegu z użycie botoksu, możesz mieć pewność, że za kilka miesięcy ten efekt zniknie! Najbardziej standardowe zastosowania toksyny botulinowej: 1. Zmarszczki na czole (poziome i pionowe – tzw. „lwia zmarszczka”) 2. Zmarszczki wokół oczy tzw. „kurze łapki” 3. Zmarszczki wokół nosa – tzw. „królicze zmarszczki”
Uśmiech dziąsłowy (tzw. gummy smile) to dosyć rozpowszechniony defekt estetyczny. Występuje on nawet u 15% ogólnoświatowej populacji! Do niedawna korekta uśmiechu dziąsłowego była możliwa jedynie w gabinecie stomatologicznym. Obecnie w ciągu kilku minut, podczas bezbolesnego zabiegu w gabinecie lekarza medycyny estetycznej możemy uporać się z uśmiechem dziąsłowym za pomocą botoksu.
Kiedy możemy mówić o uśmiechu dziąsłowym? Uśmiech dziąsłowy występuje wtedy, gdy podczas uśmiechu pacjent pokazuje więcej niż 2-3 mm górnego dziąsła. Najczęstsze przyczyny pojawiania się uśmiechu dziąsłowego: - różnego rodzaju wady i anomalie zgryzu, - zbyt krótka górna warga, - nieprawidłowości i nieproporcjonalny rozwój szkieletu twarzy, - tzw. nadpobudliwość górnej wargi – schorzenie to polega na tym, że mięśnie górnej wargi są nadmiernie rozwinięte. - krótkie środkowe siekacze górnej szczęki.
LEkarz podaje preparat w mięśnie okrężne ust, co powoduje ich powiększenie, a jednocześnie zmniejszenie widoczności dziąseł. Proste i genialne zarazem. Dodatkową korzyścią wynikająca z użycia botoxu jest wyraźna poprawa linii ust, przez co nabierają one jędrności, krągłości i wydają się bardziej kształtne.
Sam zabieg trwa kilka minut, wykonuje się go (najczęściej) bez znieczulenia, wymaga 3 do 6 bardzo szybkich wkłuć. Zabieg należy powtarzać co 4 do 6 miesięcy.
Zabieg nie wyklucza Cię z codziennych aktywności. Ważne, aby a dniu zabiegu nie wykonywać wysiłkowych ćwiczeń, a także zaprzestać wizyt w saunie czy na solarium do dwóch dni po.
nie możesz mieć tego zabiegu gdy:
Poprawnie przeprowadzony zabieg jest w pełni bezpieczny dla pacjenta i nie powoduje skutków ubocznych. Porozmawiamy o tym jeszcze w czasie spotkania, ale nie zapomnij powiedzieć, nam o przeciwwskazaniach: