zabiegi kwietnia
sprawdź >>
zdjęcie prawdę Ci powie - dlaczego powinnaś zrobić lumiscan
Czas czytania: 4 min
 

w naszej branży nie trudno znaleźć świetnie wyposażony gabinet czy klinikę kosmetologiczną lub medycyny estetycznej. Wszyscy prześcigamy się w wyścigu na najnowocześniejszy sprzęt do wykonywania zabiegów estetycznych: lasery, urządzenia do redukcji tkanki tłuszczowej, ultradźwięki, fala uderzeniowa i radiowa, endermologia i wiele wiele innych. 

anpaTu lumiscan

ale cz w tym wszystkim ktokolwiek zastanawia się nad tym jak ulepszyć proces diagnostyczny? 

co zrobić żeby te coraz doskonalsze, działające już niemal samodzielnie sprzęty wykonywały zabiegi odpowiednio dopasowane do potrzeb skóry pacjenta? 

czy bez dobrej diagnozy można wykonać dobry i skuteczny zabieg?

na te i inne pytania odpowiadałyśmy sobie wyposażając gabinety anpaTu. 

dla nas dobra diagnoza to podstawa skutecznej i właściwej terapii zabiegowej, dlatego przykładamy wszelkich starań do tego, aby nasze pierwsze spotkanie było:
- odpowiednio długie
- oparte o szczegółowy wywiad medyczny i kosmetyczny
- nasycone informacjami i poradami 
- wzbogacone wielopłaszczyznową analizą skóry lumiscan

ten ostatni punkt to broń, która pozwala nam wygrywać batalie o piękne i zdrowie skóry. 

 

 

 

 

jako jedna z niewielu klinik w Polsce do diagnostyki skóry wykorzystujemy multispektralną analizę LUMISCAN. To urządzenie pozwala nam zajrzeć w głąb skóry i zobaczyć to co niewidoczne złym okiem. Dzięki niemu nasze konsultacje są wyjątkowe, a po ich odbyciu Twoje podejście do swojej skóry już nigdy nie będzie takie samo!

każdy z nas przychodząc do gabinetu kosmetologicznego oddaje się w ręce specjalisty. Tutaj pojawia się najważniejszy składnik dobrej i efektywnej współpracy - zaufanie. Pacjent musi wykazać się 100% szczerością, opowiedzieć o swoich nawykach żywieniowych, trybie życia, a nawet małych grzechach w postaci używek;) Kosmetolog ze swojej strony powinien tak zaplanować terapię, aby jak najszybciej doprowadzić do najlepszych efektów. Wzajemna szczerość jest więc kluczem do sukcesu. Wszystko jednak zaczyna sie od rozmowy, wywiadu kosmetologicznego i oceny stanu skóry.

w gabinetach anpaTu oddajemy w wasze ręce najnowszą technologię multispektralnej analizy skóry - lumiscan. Brzmi trochę magicznie, ale prawda jest taka, że ta nowoczesna technologia przenosi poziom konsultacji na najwyższy poziom.

lumiscan wykorzystuje skan twarzy, pomiar manualny i komputerową analizę do uzyskania dokładnych danych o skórze klienta. Wszystko odbywa się w 5 krokach. Rozpoczynamy od rejestracji klienta, wprowadzamy dane, tak aby w każdej chwili móc obserwować zmiany i efekty zaplanowanej terapii. Następny krok to wykonanie zdjęcia. Skóra powinna być saute, minimum 30 minut po wykonanym demakijażu, aby analizowane parametry nie były zaburzone przez stosowane kosmetyki. Zdjęcie jest wykonywane w trzech płaszczyznach i z użyciem czterech różnych świateł: normalnym, ultrafioletowym, odbitym i spolaryzowanym. Kolejny krok obejmuje pomiar parametrów skóry specjalnym czujnikiem TouchScan. Tym sposobem dochodzimy do szczegółowej analizy skóry, w oparciu o wykonane zdjęcia i otrzymane wyniki pomiaru.

Analiza szczegółowa obejmuje kilka zakładek, a każda z nich mówi nam coś o kondycji skóry:

 1. Zmarszczki - są one analizowane pod kątem ilości i głębokości. Widzimy zarówno zmarszczki już powstałe oraz te, których nie jesteśmy w stanie dojrzeć gołym okiem, ale mamy predyspozycje do pojawiania się ich w danej okolicy. Drażliwy temat, ale lepiej wiedzieć co nas czeka i działać wcześniej;)
 2. Plamy pigmentacyjne i przebarwienia - dzięki zastosowaniu światła UV nic się tutaj nie ukryje, plamy pigmentacyjne, przebarwienia skóry te płytko położone, jak i głębokie.
 3. Cera naczyniowa - kto ma rozszerzone naczynia, drobne naczyniaki i rumień na pewno nie polubi tej zakładki.
 4. Obecność porfiryn - idealne narzędzie do diagnostyki trądziku. Porfiryny to związki występujące w bakteriach m. in. odpowiedzialnych za powstawanie trądziku.
 5. Promienna cera - tutaj odwrotnie niż w poprzednich zakładkach im więcej żółtych "plam" na naszej twarzy, tym nasza cera jest bardziej promienna i rozświetlona.
 6. Ostatnia zakładka to zestawienie wszystkich wyników i analiza ogólnego stany naszej skóry. Możemy uzyskać takie informacje jak: wiek skóry, rodzaj cery, fototyp skóry, ogólne podsumowanie, poziom nasilenia cery naczyniowej i trądziku oraz diagram problemów skórnych.

ostatni krok to już głównie praca specjalisty. Zadanie polega na postawieniu diagnozy oraz zaplanowaniu jak najlepszej terapii. To tutaj kosmetolog zapisze jakie zabiegi są odpowiednie dla twoich problemów skórnych oraz jaka indywidualnie dobrana pielęgnacja domowa będzie dopełniać tą terapie i pozwoli Ci najlepiej zadbać o skórę w domu.

nowoczesna technologia lumiscan rewolucjonizuje brażę beauty, dzięki niej możemy wnikliwie zdiagnozować skórę i pod otrzymane wyniki zaplanować indywidualną i efektywną terapię zabiegową. Wywiad z klientem, badanie palpacyjne i wizualne to wszystko ważne elementy pierwszego spotkania, ale wraz z analizą możemy wyprzedzić innych i działać na najwyższym poziomie!

dodatkowe informacje na temat konsultacji pierwszorazowej i jej ceny w gabinetach znajdziecie na naszej stronie internetowej pod tym adresem (kliknij tutaj).

czekamy na was w gabinetach anpaTu 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

przeczytaj również:
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

  TOP ZABIEGI
  MENU
  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
  magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram