CLOSE

gabinety anpatu.

#świadoma #zadbana
kosmetologia i medycyna podana inaczej

Rolna 17/6, Katowice
email my@gabinetyanpatu.pl

 

Back To Top
Image Alt

karboksyterapia


#wszystko co musisz wiedzieć o zabiegu karboksyterapia

Karboksyterapia polega na śródskórnym podaniu dwutlenku węgla, bezpośrednio pod skórę. 

Podczas zabiegu sztucznie zwiększymy stężenie CO2 w tkankach co powoduje poprawę krążenia, poszerzają się też naczynka krwionośne, a c za tym idzie przepływa więcej krwi, ta krew (a dokładniej czerwone krwinki) łatwiej oddaje tlen. Stopień dotlenienia tkanek jest więc bardzo duży. Regularne (zgodnie z zaleconą serią), podawanie dwutlenku węgla, przywraca organizmowi równowagę, poprawia metabolizm, poszerza naczynka krwionośne, a dodatkowo prowadzi do tworzenia się nowej sieci naczynek, co oznacza, że przez kilka kolejnych miesięcy po serii zabiegów pozostanie w tym miejscu lepsze krążenie.

Karboksyterapia dobrze radzi sobie z kilkoma wskazaniami: dzięki niej pozbędziesz się zmarszczek wokół oczu, usuniesz cellulit, ujędrnisz i napniesz skórę (jeśli masz pociążowy brzuch – koniecznie zobacz poniższe zdjęcie!). Zabieg sprawdza się też w redukcji blizn – szczególnie potrądzikowych, wspomaga proces regeneracji rzadkich i wypadających włosów, niweluje cienie pod oczami i rozstępy. 

Jednym ze złotych standardów zastosowania Karboksyterapia jest: redukcja cellulitu.

Cellulit jest problemem estetycznym, którego leczenie znajduje się na granicy kosmetologii i medycyny estetycznej. Od strony objawów cellulit dotyczy tkanki tłuszczowej podskórnej, w której pojawiają się nierówności i zapadnięcia.
Od strony przyczyn cellulit jest przewlekłym stanem zapalnym związanym z zaburzeniami mikrokrążenia. Niedostateczne ukrwienie tkanki podskórnej powoduje zastoje, obrzęki, pogorszenie przemiany metabolicznej. Pojawia się efekt błędnego koła, gdyż obrzęki zwiększają ucisk na naczynia, jeszcze bardziej ograniczając krążenie, co prowadzi do jeszcze większych zastojów i problemów z metabolizmem. W wyniku tego toksyny nie są prawidłowo odprowadzane, a co za tym idzie gromadzą się w tkance tłuszczowej.

Karboksyterapia w redukcji cellulitu działa dobrze głównie dzięki wytworzeniu mechanizmu tzw. efektu Bohra, który polega na tym, że jeśli sztucznie zwiększymy stężenia CO2 w tkance wtedy następuje poprawa krążenia, poszerzają się naczynka krwionośne, a co za tym idzie przepływa więcej krwi.  ta kier, konkretnie czerwone krwinki, łatwiej oddaje tlen.

Dzięki temu poziom dotlenienia tkanek jest bardzo duży. Zabiegi powtarza się w serii 10-15 spotkań jeden, dwa razy w tygodniu. Zastanawiasz się dlaczego aż tyle zabiegów?

Dlaczego potrzeba tak dużo zabiegów?

Cellulit to defekt estetyczny, który stopniowo powiększa się przez lata – nie można oczekiwać natychmiastowej zmiany po jednym czy dwóch zabiegach. Regularne podawanie medycznego dwutlenku węgla, przywraca organizmowi równowagę, poprawia metabolizm, poszerza naczynka krwionośne, a dodatkowo prowadzi do tworzenia się nowej sieci naczynek, co oznacza, że przez kilka kolejnych miesięcy po zabiegach pozostanie w tym miejscu lepsze krążenie.

Karboksyterapię na cellulit zawsze warto łączyć z innymi technologiami takimi jak Icoone, fala uderzeniowa Storz czy lipoliza iniekcyjna.

zobacz jak wygląda zabieg na ciało!

Do zabiegu wykorzystuje się certyfikowany dwutlenek węgla wykorzystywany w chirurgii. robi się to za pomocą cienkiej igły. Zaraz po podaniu gazu na skórze w tym miejscu robi się wybrzuszenie, które po chwili znika, gaz  wtedy równomiernie rozchodzi się w tkance, powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, zwiększając miejscowo przepływ krwi. Co się wtedy dzieje? Duże stężenie dwutlenku węgla aktywuje miejscowe mechanizmy fizjologiczne, które dążą do jego szybkiej eliminacji.karboksyterapia - 8
Regularne, częste podawanie dwutlenku węgla powoduje zwiększenie produkcji czynnika wzrostu naczyń VEGF, dzięki czemu pod skórą tworzy się nowa sieć naczynek krwionośnych, trwale poprawiając ukrwienie tej okolicy, a przez to jej odżywienie i dotlenienie.

Zabieg na każdą okolicę trwa ok. 10 minut i jest w pełnie bezpieczny.

Infuzja CO2 prowadzi do zwiększenia przepływu krwi, tlenu oraz składników odżywczych do leczonego obszaru. Poprawia również mikrokrążenie i wpływa na odnowę komórek. Odpowiedzią skóry na iniekcję dwutlenkiem węgla jest reakcja zapalna, prowadząca do zwiększonej stymulacji produkcji kolagenu. Kilka miesięcy później rozpoczyna się „remodeling” skóry, wraz z towarzyszącym kurczeniem się włókien kolagenowych, co skutkuje zwiększoną sprężystością skóry.

zobacz jak wygląda zabieg na skórę głowy!

90% sukcesu tego zabiegu to umiejętności kosmetologa, który go wykonuje. W anpaTu mamy swoje autorskie techniki łączenia karboksyterapii z pozostałymi zabiegami, które sumarycznie dają znacznie lepsze efekty niż pojedynczo. Odpowiednio skonstruowana terapia łączona, to zawsze najlepsza i najbardziej skuteczna droga do pełnych efektów zabiegowych.

Zabiegi wykonujemy na urządzeniu UNIQUE – Julie Carboxytherapy – jedyny minus Karboksyterapia to jej odczuwalność. Zabieg jest mało komfortowy, ale szybkość jego przeprowadzenia i skuteczność rekompensuje nieprzyjemne doznania. Kluczowe znaczenie ma to czy podawany dwutlenek węgla jest podgrzewany czy tez nie. Urządzenia, które podają zimny dwutlenek węgla dają bardziej bolesny zabieg – wybieraj te gdzie gaz jest podgrzewany.

Sam zabieg nie wyklucza pacjenta z codziennych aktywności. Bezpośrednio po nim na skórze widoczne są jedynie miejsca wkłucia, które znikają do kilkudziesięciu minut po zabiegu.

#ile zabiegów

 • seria 6 do 20 zabiegów, w odstępach 5 do 10 dni

umów się na konsultacje!

chcesz zrobić zabieg, ale nie wiesz jaki?

masz pytania? nie masz czasu przeglądać tej strony?

konsultacja pierwszorazowa gabinety anpaTu

  skontaktujemy się z Tobą szybko i skutecznie 🙂
  ps. Nie będziemy SPAMować. Twoje dane osobie będą przetwarzane tylko na potrzeby kontaktu w sprawie wizyty.

  #efekty

  • redukcja cellulitu
  • redukcja tkanki tłuszczowej
  • biorewitalizacja skóry twarzy
  • wzrost elastyczności skóry
  • redukcja cieni pod oczami
  • redukcja rozstępów i blizn
  • zmniejszenie wypadania włosów, łysienia

  #ludzie anpaTu

  mistrzem w tym zabiegu jest:

  #wskazaniakarboksyterapia okolice oczu, odmładzanie oka katowice

  • cellulit
  • zlokalizowana tkanka tłuszczowa
  • rozstępy
  • „zmęczona” skóry twarzy
  • blizny
  • cienie pod oczami
  • trudno gojące się rany
  • łysienie, wypadanie włosów
  • brak elastyczności skóry

  #przeciwwskazania

  Porozmawiamy o tym jeszcze w czasie konsultacji, ale nie zapomnij powiedzieć, nam o:

  • ciąża
  • poważne choroby serca
  • skrajna niewydolność nerek, dializy
  • zaawansowane POChP
  • niekontrolowane ciśnienie krwi
  • epilepsja
  • niewyrównana cukrzyca
  • choroba nowotworowa, chemioterapia
  • zaburzenie gojenia, choroby tkanki łącznej
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • zakażenia wirusowe, bakteryjne, grzybicze skóry
  • tendencje do tworzenia blizn przerostowych
  • nieuregulowana astma

  Zobacz film, w którym prezentujemy opis terapii na usunięcie blizn potrądzikowych i jej efekty!

  #inne nazwy zabiegu

  #karbo #podawanie dwutlenku węgla #wstrzykiwanie gazu pod skórę

  #ten zabieg łączymy z

  #cena i obszary


  obszary: cienie pod oczami, podbródek, kolana, skóra dłoni, szyja

  1 zabieg – 180zł

  6 zabiegów – 1026zł


  obszary: dekolt, twarz, skóra głowy, uda, pośladki, brzuch, biorewitalizacja skóry twarzy, wiotkość skóry, rozstępy, blizny

  1 zabieg – 240zł

  6 zabiegów – 1339zł

  Większa seria zabiegów – indywidualna wycena podczas konsultacji.