zabiegi kwietnia
sprawdź >>
Czerwone rozstępy, rozstępy po ciązy. Jak sobie z nimi radzić? Czy da się je usunąć?
Czas czytania: 3 min

Czerwone rozstępy są wynikiem rozciągania mechanicznego włókien kolagenowych i elastynowych na skórze. 

Dobra wiadomość jest taka, że jeśli Twoje rozstępy mają kolor czerwony to znaczy, że są w najlepszym momencie, aby skutecznie zmniejszyć ich widoczność! To moment kiedy są najbardziej poddane na terapię zabiegową, a szansa na pojawienie się efektów, które Cię zadowolą jest największa!  

Dlatego właśnie warto rozpocząć działania mające na celu redukcję rozstępów na tym wczesnym etapie. Zapoznaj się z mechanizmem powstawania czerwonych rozstępów i odkryj najskuteczniejsze metody ich usuwania! Przeczytaj nasz artykuł!

Wyróżniamy II fazy życia rozstępów:

etap I (faza zapalna) – trwa około pół roku, w tym czasie świeże rozstępy zaczynają się pojawiać, mając charakter sino-czerwony. Skóra w tej strefie może być lekko opuchnięta, występuje również miejscowy stan zapalny. Naczynia krwionośne są poszerzone, a w ich wnętrzu obecne są nacieki limfocytów. Wiele osób na tym etapie czuje swędzenia i pieczenia w miejscu rozstępów. Na tym etapie istnieje największa szansa na trwałe zredukowanie rozstępów za pomocą zabiegów medycyny estetycznej i kosmetologii.

etap II (faza zanikowa) – rozstępy stopniowo stają się coraz jaśniejsze i mniej widoczne, a ich kolor zbliża się do koloru otaczającej skóry. Pomimo procesu blaknięcia, pozostają widoczne na skórze jako białe, perłowe lub lekko brązowe prążki. W tym stadium przywrócenie skórze pożądanego wyglądu wymaga znacznie większej liczby terapii i nie zawsze kończy się pełnym sukcesem. 

Czerwone rozstępy to problem estetyczny o charakterystycznym, wrzecionowatym kształcie, często występujące w równoległych pasmach. 

Zawsze otoczone są zdrową tkanką, ale skóra w ich obszarze jest cienka i pomarszczona, przypomina pergamin lub rozciągniętą reklamówkę foliową. 

Powstawanie świeżych rozstępów jest w dużej mierze uwarunkowane czynnikami genetycznymi. Jeśli osoba w najbliższym otoczeniu zmaga się z tym problemem, istnieje duże prawdopodobieństwo, że następne pokolenia również będą podatne na nieestetyczne zmiany. 

Statystyki pokazują, że problem rozstępów częściej pojawia się u osób o jasnej karnacji, ponieważ ich skóra jest delikatniejsza i bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne. Świeże rozstępy są również wynikiem gwałtownych zmian wagi (zarówno utrata jak i przyrost), zmian hormonalnych, szybkiego wzrostu oraz przyjmowania określonych leków. Mogą się wtedy pojawić na plecach, bicepsach, łydkach i w okolicach klatki piersiowej zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. 

Jak pozbyć się czerwonych rozstępów?

W terapii czerwonych rozstępów stosuje się takie same metody jak przy leczeniu blizn. Celem takich terapii zabiegowych jest zawsze maksymalna regeneracja skóry i pobudzenie procesów naprawczych. 

Pośród najbardziej skutecznych zabiegów na rozstępy wyróżniamy:

Mikronakłucia (również jako radiofrekwencja mikroigłowa)

Zabieg wykazuje się mocnym działaniem regeneracyjnym – nakłuwanie skóry mikroigłami powoduje mechaniczne uszkodzenie tkanek, w wyniku czego dochodzi do pobudzenia naturalnych procesów regeneracyjnych i naprawczych.

Osocze bogatopłytkowe

Jego zadaniem jest pobudzenie skóry do wzmożonej regeneracji i odbudowania jej struktury. Aktywne trombocyty zawarte w osoczu wydzielają ważny dla regeneracji komórek skóry czynnik wzrostu, które m.in. stymuluje namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka, pobudza syntezę macierzy międzykomórkowej, aktywuje mikrokrążenie i pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu. Wszystko to prowadzi do zmniejszenia rozstępów. Zabieg jest dość szybki i prosty, w jego efekcie uzyskujemy nową i lepszą strukturalnie tkankę. 

Karboksyterapia

Karboksyterapia usprawnia proces  tworzenia nowych naczyń krwionośnych, a także  poprawa ukrwienia tkanek powoduje lepszą pigmentację, przez co kolor rozstępów coraz bardziej zbliża się do właściwego koloru skóry.

Stymulatory tkankowe

Dogłębnie rewitalizują oraz przebudowują strukturę skóry, zapewniając wypłycenie rozstępów.

Ponadto pamiętaj o metodzie domowej za pomocą której możesz bardzo sobie pomóc! Szczotkowanie na sucho!

Szczotkowanie ciała na sucho to fantastyczny sposób na naturalne ujędrnienie skóry. Dzięki temu staje się ona bardziej elastyczna i mniej podatna na nadmierne rozciąganie, a co za tym idzie – powstawanie rozstępów.

Zastanawiasz się, który zabieg będzie najbardziej skuteczny? Odpowiedź jest następująca - terapia łączona - odpowiednio połączone zabiegi, w stosownych odstępach i z zachowaniem procedur pozwolą uzyskać najlepsze efekty zabiegowe.

Jeśli widzisz na swojej skórze czerwone, wrzecionowate zmiany - nie czekaj! Umów się na konsultację do naszego kosmetologa jak najszybciej! Wczesne rozpoczęcie leczenia rozstępów przynosi o wiele lepsze rezultaty w porównaniu do pracy ze starszymi rozstępami.

Pamiętaj żeby zawsze zaczynać od konsultacji ze specjalistą, umówisz ją tutaj 🙂

Pamiętaj, że prawdziwa medycyna estetyczna i kosmetologia to utrzymanie naturalnego wyglądu w harmonii ze zdrowiem!

Artykułu przygotowała Patrycja Kurpik


Konsultacje w anpaTu, najszybciej umówisz tutaj.


przeczytaj również:
28 października, 2022 | Czas czytania: 2 min
Wypadające włosy? Jesienią to naturalny proces! Czytaj więcej
27 czerwca, 2023 | Czas czytania: 3 min
Jak odmłodzić twarz? 3 sposoby na odmłodzenie twarzy Czytaj więcej
30 czerwca, 2021 | Czas czytania: < 1
Prawdziwe przypadki: blizny potrądzikowe Czytaj więcej
1 2 3 20
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

    TOP ZABIEGI
    MENU
    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
    magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram