CLOSE

gabinety anpatu.

#świadoma #zadbana
kosmetologia i medycyna podana inaczej

Rolna 17/6, Katowice
email my@gabinetyanpatu.pl

 

Back To Top
Image Alt

analiza skóry Lumiscan

#wszystko co musisz wiedzieć o konsultacji opartej na lumiscan

diagnoza to podstawa! Doskonała diagnoza to klucz do sukcesu i Twojego zadowolenia z wykonanych zabiegów dlatego konsultacja pierwszorazowa w gabinetach anpaTu jest:

 • oparta na wielopłaszczyznowej analizie skóry LUMISCAN,
 • odpowiednio długa,
 • oparta o szczegółowy wywiad medyczny i kosmetyczny,
 • nasycona informacjami i poradami,
 • zakończona planem terapii zabiegowej, dopasowanym do Twoich potrzeb.

Jako jedna z niewielu klinik w Polsce do diagnostyki skóry wykorzystujemy multispektralną analizę skóry LUMISCAN. To urządzenie pozwala nam zajrzeć w głąb skóry i zobaczyć to co niewidoczne gołym okiem. Dzięki niemu nasze konsultacje są bardzo wnikliwe, a po ich odbyciu Twoje podejście do swojej skóry już nigdy nie będzie takie samo! Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że dzięki 12 zdjęciom, zrobionym w 4 różnych światłach i 3 płaszczyznach, możesz dostrzec na swojej skórze to czego do tej pory nie widziałaś_eś. Zdjęcia bardzo wysokiej rozdzielczości, pomiar nawilżenia skóry i analiza komputerowa pozwolą Ci znacznie lepiej zrozumieć i zobaczyć aktualny stan swojej skóry i jej potrzeby.

WAŻNE!
Do dermokonsultacji opartej na analizie Lumiscan należy się przygotować. Dzięki temu analiza będzie rzetelna, a jej pomiar zgodny z prawdą. Na 1,5h przed analizą należy zmyć ze skóry twarzy makijaż. Nie wolno nakładać na nią żadnych preparatów (również kremów i serum).

Co to jest lumiscan?

To urządzenie, które umożliwia zrobione 12 doskonałych zdjęć w technologii VisionSCAN 3D® – w 3 płaszczyznach i 4 różnych światłach, które z kolei umożliwiają dostrzeżenie zmian na skórze niewidocznych dla oka.
Ponadto urządzenie daje możliwość zbadania poziomu nawilżenia skóry. Po zgromadzeniu danych, komputer dokonuje analizy, która później służy za materiał do omówienia podczas konsultacji z doświadczonym kosmetologiem.

Komputerowa analiza generuje bardzo szczegółowe dane, które są niezbędne do zaplanowania rzetelnej terapii naprawczej. Pacjent ma możliwość przyjrzenia się swoim wynikom z bliska (na monitorze, w formie dokumentacji zdjęciowej).

Po wykonaniu analizy Lumiscan, kosmetolog dostaje informacje o: 

 • wielkości oraz rodzaju występowania przebarwień i wszelkich plam pigmentacyjnych,
 • głębokości zmarszczek, również tych niewidzialnych jeszcze gołym okiem,
 • wielkości i stanu porów,
 • wielkości i stanu naczyń krwionośnych.
 • poziomie nawilżenia skóry skóry,
 • poziomie elastyczności i jędrności skóry,

możemy również zbadać obecności porfiryn oraz poziom natłuszczenia skóry.

System daje możliwość porównywania wyników i postępów terapii zabiegowych, pozwala prowadzić nowoczesną i zaawansowaną informacyjnie kartotekę klienta, do której on sam może mieć dostęp!

Zdarzyło Ci się odwiedzić kosmetologa, kosmetyczkę lub lekarza i wykonać u któregoś z nich zabieg bez:

 • przeprowadzonej odpowiedniej konsultacji,
 • podpisania dokumentów (karta klienta, zgoda na zabieg),
 • zrobienia zdjęcia przed i po (przy zabiegach na twarz i ciało),
 • otrzymania zaleceń pozabiegowych od specjalisty,
 • możliwości swobodnego kontaktu po zabiegu ze specjalistą.

Robiłyśmy ankietę zadając te i kilka innych pytań dotyczących jakości obsługi klienta w naszej branży i efekty były dla nas zasmucające (bo niestety nie zaskakujące). Ponad połowa pytanych klientów/pacjentów odpowiedziała, że nie podpisuje zgód, nikt nie zadaje im zbyt wielu pytań przed zabiegiem, a po to już w ogóle. Zdjęcia odstraszają ich samych, więc nawet cieszą się kiedy ich nie ma. Tylko jak później porównać efekty? To juz wzbudza zastanowienie na twarzach pytanych…

Niestety, takie są fakty. Wciąż bardzo dużo specjalistów po macoszemu podchodzi do tej (bardzo ważnej) części naszej pracy. Często z braku czasu, a nie celowego zaniedbania, ale jedna finalnie cierpicie na tym wy – klienci.

Z rozpoczęciem współpracy z kosmetologiem czy lekarzem jest jak z naprawą samochodu, czy budową domu. Jeśli chcesz mieć dobre efekty i nie wydać swoich wszyskich pieniędzy, musisz zacząć do dobrej diagnozy stanu początkowego 😉

Konsultacja oparta na wywiadzie, poznaniu się, zrobieniu zdjęcia, dotyku, badaniu – to czas, który procentuje później w dobrze dopasowanej terapii zabiegowej, która przynosi oczekiwane efekty.

Niewiele miejsc mapie Polski posiada sprzęt do diagnostyki tego typu. Dlaczego? Bo niewielu spcjalistów przykłada taką uwagę do odpowiednio poprowadzonej, pierwszej konsultacji. Dla nas to bardzo ważne!

Analiza skóry jest zupełnie bezbolesna, nie ma do niej żadnych przeciwwskazań.

Wiecie co jeszcze jest ważne?! Specjalista, który dokonuje analizy danych, które dostarcza urządzenie. Skan sprzętem to nie wszystko! Wykwalifikowany kosmetolog, który wie jak analizować dane, jak przełożyć je na słyszą terapię zabiegową i motywację klienta do wykonania zaproponowanych zabiegów i przestrzegania zaleceń pozabiegowych – to dopiero daje gwarancję sukcesu!

umów się na konsultacje!

chcesz zrobić zabieg, ale nie wiesz jaki?

masz pytania? nie masz czasu przeglądać tej strony?

anpaTu lumiscan

  skontaktujemy się z Tobą szybko i skutecznie 🙂
  ps. Nie będziemy SPAMować. Twoje dane osobie będą przetwarzane tylko na potrzeby kontaktu w sprawie wizyty.

  #ile skanów?

  Na początku naszej współpracy robimy pierwszy skan, w trakcie kolejny i na końcu pewnego jej etapu (kiedy chcemy ocenić i porównać efekty), kolejny.

  #ludzie anpatu

  Mistrzami analizy lumiscan są:

  #dlaczego mamy ten zabieg w anpatu?

  • bo rzetelna diagnostyka jest dla nas bardzo ważna
  • bo pokazuje więcej niż widzi ludzkie oko
  • bo jest naturalny
  • bo jest bezpieczny

  #efekty

  • dokładna, wielopłaszczyznowa analiza stanu skóry
  • zdjęcie przed/po zrobione w dokładnie takim samym świetle i jakości (nie będziesz mieć wątpliwości czy terapia przyniosła efekty)!
  • informacja o poziomie nawilżenia skóry

  #nie możesz mieć tego zabiegu

  nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania skanu urządzeniem lumiscan.

  #cena

  230zł – konsultacja przed zabiegiem na twarz z wielopłaszczyznową diagnostyką lumiscan


  150zł – konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej (jeśli wykonasz zabieg do 14 dni – bezpłatnie)

  chcesz zrobić zabieg na ciało, tu  przeczytasz o tym jak wygląda konsultacja przed zabiegami na ciało!