zabiegi grudnia
sprawdź >>
Menu
Wypadające włosy - kiedy powinno mnie to niepokoić?
Czas czytania: 4 min

 

Istnieją różne rodzaje i przyczyny łysienia. Od zupełnie nieszkodliwego, naturalnego u większości z nas przerzedzenia włosów po zimie do stanów chorobowych spowodowanych np. zaburzeniami hormonalnymi. Przyjrzyjmy się najczęściej spotykanym jego rodzajom - jakie są jego przyczyny i czy możemy w jakiś sposób z nim walczyć.

Tak jak wspomniałam u większości z nas występuje sezonowe przerzedzenie włosów związane z porami roku - jest to swego rodzaju atawizm, pozostałość po naszych przodkach. Dopóki jest to tylko nieznaczna utrata włosów nie powinien być to powód do obaw. Sytuacja zdecydowanie się pogarsza jeżeli do tej sezonowości dojdzie nam np.  stres lub duża strata mikro i makro elementów na skutek niewłaściwej diety  - wtedy utrata włosów może być już zauważalna i warto pomóc w stymulacji procesu ich wzrostu. 

W takim przypadku dobrze jest zacząć od pielęgnacji w domu - różnego rodzaju wcierek oraz intensywnego masażu skóry głowy. Pociąganie za włosy, drapanie skalpu oraz masaż stymulują mikrokrążenie - a co za tym idzie pomagają w dostarczaniu życiodajnych dla włosów składników dokładnie w miejscu, które najbardziej tego potrzebuje czyli skórę głowy. Przy długi włosach pomaga również delikatne zaplatanie ich w warkocz na noc, aby nie wycierały i łamały się podczas snu. 

Z metod gabinetowych, które odżywią skórę naszej głowy od środka i zastymulują wzrost włosów niezastąpione jest osocze bogatopłytkowe. Zabieg ten, wykonywany przez lekarza, jest paru stopniowy. Po pierwsze zaczynamy od pobrania krwi pacjenta. Jest to niebywały plus tego zabiegu - dzięki temu mamy pewność, że nie nastąpi żadna reakcja alergiczna, gdyż działamy na preparacie z własnej krwi. Drugi etap to przygotowanie preparatu czyli poddanie pełnej krwi odwirowaniu - to właśnie wtedy otrzymujemy osocze bogatopłytkowe. Trzeci etap jest ostatnim - podajemy osocze wstrzykując je w skórę głowy pasmami, w bardzo małych odstępach. Całość zabiegu trwa maksymalnie 30 min, samo podawanie preparatu niecałe 5 min, a co za tym idzie zabieg mimo pewnego dyskomfortu nie jest bolesny. Zabiegi wykonujemy w serii 3-5 w odstępach 2-4 tygodniowych. Efekty możemy zaobserwować już po 3 miesiącach od pierwszego zabiegu.

karboksyterapia skóra głowy włosy Katowice anpaTu

Drugą metodą jest również bardzo bezpieczna pod kątem skutków ubocznych karboksyterapia. Tutaj działamy na podobnej zasadzie tzn. również pobudzamy skórę głowy poprzez nakłucia i podanie składnika aktywnego, z tym, że tutaj zamiast osocza jest nim dwutlenek węgla. Jest on częścią powietrza co gwarantuje nam brak reakcji alergicznych. Istotne jest by zabieg był wykonywany na sprzęcie medycznym - gwarantuje nam to brak skutków ubocznych w postaci np. odmy czyli utrzymującego się pod skórą pęcherzyka powietrza. Podanie CO2 powoduje zwiększenie dotlenienia skóry głowy oraz wytworzenie czynników wzrostu VEGF, które stymulują wzrost nowych włosów. Tutaj również potrzebna jest seria 6-8 zabiegów wykonywanych raz w miesiącu. Jeżeli chodzi o odczucia bólowe to dzięki podwójnemu systemowi ogrzewania medycznego dwutlenku węgla są one zredukowane do minimum. Czas trwania zabiegu to od 5 do 10 min.

dr cyj hair filler anpaTu Katowice zabieg na włosy

Zdarzają się niestety w naszym życiu takie procesy chorobowe, którym towarzyszy nadmierne wypadanie włosów. Najczęściej na skutek rozregulowania gospodarki hormonalnej, ale również w schorzeniach typu łuszczyca. Tutaj oprócz dwóch osocza i karboksyterapii potrzebny nam już grubszy arsenał jakim jest niezastąpiony preparat dr CYJ Hair Filler. Pojawiając się parę lat temu na rynku preparatów do walki z łysieniem zupełnie go zrewolucjonizował. Jego sekret tkwi w niesamowicie bogatym składzie. Jest to połączenie 7 peptydów pobudzających włosy do wzrostu oraz kwasu hialuronowego. Ta kombinacja pozwala nam na zatrzymanie procesu wypadania włosów, przyspieszenie wzrostu nowych oraz wzmocnienie i pogrubienie pozostałych. Zabieg z wykorzystaniem preparatu dr CYJ Hair Filler wykonujemy tak samo jak poprzednie dwa zabiegi czyli poprzez podanie preparatu cieniutką igłą w miejsca objęte problemem. Tu również kluczem do sukcesu jest regularność w wykonywaniu zabiegów. Najlepsze efekty uzyskamy  wykonując 3-4 zabiegi co dwa tygodnie. Efekty zobaczymy już po 2 miesiącach.

dr CYJ hair filler anpatu efekty Katowice wypadanie włosów

Na koniec pamiętajmy, że wszystkie te 3 zabiegi (osocze, karboksyterapia i terapia peptydowa dr CYJ Hair Filler) dają fantastyczne efekty również w terapii skojarzonej - a podstawą odpowiedniego doboru zabiegu jest jak zawsze wywiad i diagnoza. 

Jeśli zatem widzisz, że Twoje włosy sa słabsze, wypada ich więcej niż zwykle, a do tego zmagasz się ze stresem lub chorobami, które mogą się przyczynić do tego stanu - nie czekaj! Skorzystaj z konsultacji, poddaj się diagnozie lekarza lub kosmetologa i zacznij działać. Im więcej dorobisz dla skóry owłosionej głowym tym lepiej dla niej!

Na koniec jeszcze kilka rad, które powinnaś/powinieneś wdrożyć jeśli obserwujesz osłabienie lub wypadanie włosów:

 1. Regularnie: rano i wieczorem szczotkuj włosy, od samej góry do samego dołu. 
 2. Podczas wycia włosów wykonuj intensywny masaż skóry głowy, możesz nawet ją lekko podrapać. 
 3. Wykonuj masaż karku - dotleniona i lepiej ukrwiona skóra głowy będzie znacznie lepiej pracować.
 4. Przed myciem włosów, zawsze je wyczesuj! Pozostająca na nich warstwa łoju, kiedy będziesz czesać włosy pokryje je równomiernie, a co za tym idzie zabezpieczy przed silnym działaniem detergentów (szampon, odzywka).
 5. Jeśli długość na to pozwala - wiąż włosy w warkocz do snu. Dzięki temu unikniesz splątania. 
 6. Wyczesuj włosy zawsze metodą od dołu do góry. Nie czesz splątanych włosów odwrotnie - będziesz pogłębiać „kołtuny” 😉
http://youtu.be/Ki1IXINRI1U
krboksyterapia na skórę głowy w anpaTu
przeczytaj również:
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

  TOP ZABIEGI
  MENU
  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
  magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram