zabiegi kwietnia
sprawdź >>
Jak działają wypełniacze?
Czas czytania: 3 min

Jak działają wypełniacze?

W świecie kosmetologii i medycyny estetycznej termin „wypełniacze” jest bardzo popularny. Wynika to z faktu, że jest to jedna z najszybszych (i często bardzo skutecznych) metod niwelujących zmarszczki i wpływających na kondycję skóry. Jak działają wypełniacze? Czym są? Jakie są ich rodzaje? Kto może je stosować? Poniżej wszystko co chcesz wiedzieć – kolejna porcja wiedzy od ekspertów anpaTu.

Niemal 50% zabiegów jakie wykonujemy w anpaTu jest opartych na metodologii anti-aging. Skupiamy się na promiennym i zdrowym wyglądzie, a jednocześnie naturalnym efekcie. Stosowane metody to nie tylko kosmetologia i medycyna estetyczna, ale też: naturalne trapie takie jak głęboko stymulujące masaże skóry twarzy np: masaż kobido, masaż dermoplastyczny i Icoone na twarz. 

Jak działają wypełniacze? W jakim celu najczęściej używamy wypełniaczy? 

Dużym uznaniem w branży Beauty cieszą się wypełniacze zmarszczek mimicznych. Dzięki nim możemy też modelować policzki policzki, poprawić owal twarzy czy powiększyć usta. Można także odmłodzić szyję i dłonie. Jeśli mowa o zmarszczkach mimicznych, zwykle pojawiają się między 25 a 30 rokiem życia. Są wynikiem pracy mięśni twarzy i nie da się im zapobiec. Można jednak znacząco zmniejszyć ich widoczność i ograniczyć pogłębianie się. W tym przypadku niezastąpiony jest zabieg z użyciem toksyny botulinowej. Dzięki niemu wyciszamy mimikę, ograniczamy ruchomość mięśni twarzy, a w konsekwencji zarzymuejmy pogłębianie się zmarszczek. 

Kwas hialuronowy

Jednym z najczęściej używanych wypełniaczy jest kwas hialuronowy, który odpowiada za prawidłowe nawilżenie i wypełnia tkanki. Jednocześnie pozwala zapobiec starzeniu się skóry.  Musimy jednak wiedzieć, że sam kwas hialuronowy nie zdziała cudów na dłuższą metę. Po podaniu i przed określony czas efekt jest świetny! Jednak kwas hialuronowy w odróżnieniu od np. Stymulatorów tkankowych nie zastrymuluje skóry do produkcji nowego kolagenu. Utrata gęstości skóry, wiotkość, ścieńczenie, przesuszenie, utrata tkanki tłuszczowej, osłabienie mięśni, przebudowa układu kostnego – to czynniki wpływające na pogorszenie naszego wyglądu i z nimi należy pracować na wielu płaszczyznach, nie tylko podając wypełniacze. 

Dla wielu zaskoczeniem jest, że występuje on naturalnie w organizmie człowieka. Znajduje się on nawet w gałkach ocznych. W skórze znajduje się ponad 50% jego zawartości. Z upływem czasu niestety go ubywa, stąd po 25 roku życia zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki. Natomiast do 40 roku życia ilość kwasu hialuronowego w organizmie obniża się o połowę. Skóra staje się mniej sprężysta i nie tak gładka jak kiedyś. Odczuwamy suchość, usta i policzki tracą na objętości. Jak temu zaradzić? 

Na szczęście preparaty na bazie kwasu hialuronowego można podać drogą iniekcji. Z racji tego, że jest on bardzo dobrze przebadany przez naukowców, uważany jest również za bezpieczny (mówimy tu tylko o certyfikowanych preparatach!). Jest to tak zwany wypełniacz wchłanialny, który utrzymuje się w organizmie od ok. 6 do ok. 18 miesięcy. Po upływie tego czasu, zabieg można powtórzyć.

Botoks

Niewielkie stężenie toksyny botulinowej to kolejny sposób redukujący zmarszczki mimiczne. Wstrzyknięcie go w okolice brwi, oczu i czoła pomaga wygładzić twarz i działać prewencyjnie. Efekt utrzymuje się około pół roku, zabieg można powtarzać, najwcześniej po ok. 5 miesiącach na tym samym obszarze. Właściwości zatrzymujące pracę mięśnia niwelują efekt pofałdowania skóry. 

Botoks wprowadzany jest za pomocą cieniutkiej igły. W ten sposób wpływamy na mimikę konkretnej części twarzy.

Toksyna botulinowa jest jednym z najcześciej stosowanych narzędzi medycyny estetycznej w celu redukcji zmarszczek mimicznych.Nie każdy o tym wie, ale w przeszłości był on często stosowany w celach zdrowotnych, np. w neurologii czy okulistyce. W medycynie estetycznej toksyna botulinowa jest wskazana dla osób zauważających pierwsze oznaki starzenia się skóry. Najczęściej jest to tak zwana lwia zmarszczka, kurze łapki czy poprzeczne zmarszczki czoła. 

Sam zabieg trwa około 15 minut, nie wymaga znieczulenia, a efekt widoczny jest  około 6 dnia po podaniu, utrwala się o 14 dni po podaniu preparatu. Bezpośrednio po zabiegu należy unikać schylania się (24h), aktywności fizycznej (72h) oraz sauny i solarium przez ok 7 dni. 

Wypełniacze - czy są bezpieczne?

Jeśli zabieg jest wykonywany przez doświadczonego lekarza z wyczuciem estetyki, a ilośc podanego preparatu jest odpowiednio dopasowana do potrzeb skory to TAK. Kluczowe w zastosowaniu zabiegów z wypełniaczami jest zachowanie naturalnego wyglądu pacjenta, praca na dobrych preparatach oraz bardzo dobra znajomość anatomii i technik podawania kwasu hialuronowego. 

Przemyślane stosowanie wypełniacz pozwoli uzyskać poprawę wyglądu utrzymującą się przed ok 12 miesięcy (najcześciej).

Zanim zdecydujesz się na wykonanie zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego, odpowiedz sobie na pytanie czy chce aby zabieg był wykonany TANIO czy DOBRZE…  Niestety w tej sytuacji nie ma możliwości, aby jedno szło w parze z drugim. 

Dobre efekty zabiegów z kwasem hialuronowym usieciowanym wymagają np pewno dużego doświadczenia lekarza, wyobraźni i wyczucia. A do tego naprawdę indywidualnego podejścia do każdej twarzy, do każdego zabiegu. Często zdarza nam się obserwować osoby po zabiegach wolumetrii, czy korekcji policzków, które wyglądają po prostu sztucznie. 

Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim z niewłaściwie wykonanego zabiegu. Zabiegi wolumetryczne, jeśli mają dawać ładny i naturalny efekt to z powodzeniem można je określić jako najtrudniejsze w branży! Są to zabiegi przestrzenne, na dosyć dużej powierzchni, preparat podaje się pomiędzy różne, niejednorodne struktury anatomiczne. 

Niezmiernie ważny jest wybór odpowiedniego lekarza medycyny estetycznej oraz gabinetu. Zanim to zrobisz sprawdź prace lekarza, jego doświadczenie, dopytaj jakie preparaty są stosowane. 

Ponadto przed każdym zabiegiem lekarz powinien poprowadzić z Tobą dokładny wywiad medyczny, ocenić stan Twojej skóry i efekty jakie chce uzyskać. 


Konsultacje w anpaTu, najszybciej umówisz tutaj.


Poznaj naszych specjalistów:

przeczytaj również:
22 czerwca, 2022 | Czas czytania: 2 min
mezoterapia igłowa - co to? Czytaj więcej
25 kwietnia, 2023 | Czas czytania: 3 min
Jak utrzymać długotrwały efekt botoksu? Oto 3 cenne rady! Czytaj więcej
5 października, 2022 | Czas czytania: 2 min
Hej GirlBoss! Czytaj więcej
1 2 3 13
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

    TOP ZABIEGI
    MENU
    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
    magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram