zabiegi grudnia
sprawdź >>
Menu
Osocze bogatopłytkowe - co to jest za zabieg?
Czas czytania: 2 min

Osocze bogatopłytkowe - co to jest za zabieg?

Każda osoba dbająca o swój wygląd  powinna go poznać! To inaczej mezoterapia igłowa, potocznie zwana „wampirzym liftingiem”. Stosuje się ją prewencyjnie, jaki i w celu niwelowania oznak starzenia się skóry. Jest dedykowana dla osób w każdym wieku. Pierwotnie często stosowana w medycynie sportowej czy ortopedii, teraz jest hitem w medycynie estetycznej. Najczęstsze okolice zabiegowe to skóra twarzy, głowy, szyja oraz dekolt. Zabieg z wykorzystaniem osocza jest jednym z najbezpieczniejszych w branży - nie daje żadnego ryzyka wystąpienia alergii i niemal zerowe ryzyko pojawienia się jakichkolwiek powikłań.

Co to jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe - co to za substancja? Osocze jest preparatem pozyskiwanym z niewielkiej ilości krwi pacjenta czy pacjentki. Aby je pozyskać, po pobraniu krwi, odwirowujemy ją używając specjalnej wirówki, która oddziela odżywcze trombocyty z osocza. Są one niezwykle ważne dla regeneracji komórek skóry. Preparat tak uzyskany zawiera czynniki wzrostu, które m.in. stymulują namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka, pobudzają one także syntezę macierzy międzykomórkowej, aktywują mikrokrążenie, stymulują syntezę DNA, pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu. Składniki osocza bogatopłytkowego, istotnie wpływają na regenerację skóry, a także aktywizują mikrokrążenie.

Co daje osocze bogatopłytkowe?

Pośród wielu zalet jakie daje zabieg, możemy wymienić:

 • poprawia jędrność i nawilżenie skóry
 • wyrównuje koloryt i poprawia ukrwienie skóry
 • umożliwia spłycenie płytkich zmarszczek
 • zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów
 • stymuluje porost włosów
 • przyspiesza gojenie się ran na skórze
 • poprawia gęstość i napięcie skóry

Osocze bogatopłytkowe - jak wygląda zabieg?

Zabieg trwa około 30-45 minut i najczęściej wykonywany jest w znieczuleniu specjalną maścią. Podczas zabiegu lekarz wykonuje serię nakłuć drogocennym koncentratem bogatopłytkowym. Jest on widoczny w probówce, po oddzieleniu płytek krwi. Oczywiście cała procedura musi być poprzedzona konsultacją lekarską i wyjaśnieniem poszczególnych etapów. Co więcej dyskutowane są przeciwwskazania takie jak choroby autoimmunologiczne, zaburzenia krzepliwości krwi, choroby nowotworowe.

Osocze bogatopłytkowe – gdzie wykonać?

Oto czego szukają najczęściej pacjenci w ogólnodostępnej wyszukiwarce:

„osocze bogatopłytkowe poznań gdzie najlepiej”

„osocze bogatopłytkowe warszawa gdzie”

Stanowczo odradzamy niesprawdzone salony do wykonania tego zabiegu. Jako placówka w Katowicach, polecamy się jako certyfikowany gabinet, gdzie możesz bezpiecznie zadbać o siebie. Będziesz w rękach profesjonalistów, którzy pracują na najwyższej jakości produktach i urządzeniach. Nie warto testować na sobie najtańszych i wątpliwych rozwiązań, oddaj się w ręce osób, które kosmetologią i medycyną zajmują się od lat.


Konsultacje w anpaTu, najszybciej umówisz tutaj.


Poznaj naszych specjalistów:

przeczytaj również:
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

  TOP ZABIEGI
  MENU
  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
  magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram