CLOSE

gabinety anpatu.

#świadoma #zadbana
kosmetologia i medycyna podana inaczej

Rolna 17/6, Katowice
email my@gabinetyanpatu.pl

 

Back To Top

gabinety anpatu.

osocze Bogatopłytkowe co to za zabieg

Osocze bogatopłytkowe – co to jest za zabieg?

Osocze bogatopłytkowe – co to jest za zabieg?

Każda osoba dbająca o swój wygląd  powinna go poznać! To inaczej mezoterapia igłowa, potocznie zwana „wampirzym liftingiem”. Stosuje się ją prewencyjnie, jaki i w celu niwelowania oznak starzenia się skóry. Jest dedykowana dla osób w każdym wieku. Pierwotnie często stosowana w medycynie sportowej czy ortopedii, teraz jest hitem w medycynie estetycznej. Najczęstsze okolice zabiegowe to skóra twarzy, głowy, szyja oraz dekolt. Zabieg z wykorzystaniem osocza jest jednym z najbezpieczniejszych w branży – nie daje żadnego ryzyka wystąpienia alergii i niemal zerowe ryzyko pojawienia się jakichkolwiek powikłań.

Co to jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe – co to za substancja? Osocze jest preparatem pozyskiwanym z niewielkiej ilości krwi pacjenta czy pacjentki. Aby je pozyskać, po pobraniu krwi, odwirowujemy ją używając specjalnej wirówki, która oddziela odżywcze trombocyty z osocza. Są one niezwykle ważne dla regeneracji komórek skóry. Preparat tak uzyskany zawiera czynniki wzrostu, które m.in. stymulują namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka, pobudzają one także syntezę macierzy międzykomórkowej, aktywują mikrokrążenie, stymulują syntezę DNA, pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu. Składniki osocza bogatopłytkowego, istotnie wpływają na regenerację skóry, a także aktywizują mikrokrążenie.

Co daje osocze bogatopłytkowe?

Pośród wielu zalet jakie daje zabieg, możemy wymienić:

  • poprawia jędrność i nawilżenie skóry
  • wyrównuje koloryt i poprawia ukrwienie skóry
  • umożliwia spłycenie płytkich zmarszczek
  • zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów
  • stymuluje porost włosów
  • przyspiesza gojenie się ran na skórze
  • poprawia gęstość i napięcie skóry

Osocze bogatopłytkowe – jak wygląda zabieg?

Zabieg trwa około 30-45 minut i najczęściej wykonywany jest w znieczuleniu specjalną maścią. Podczas zabiegu lekarz wykonuje serię nakłuć drogocennym koncentratem bogatopłytkowym. Jest on widoczny w probówce, po oddzieleniu płytek krwi. Oczywiście cała procedura musi być poprzedzona konsultacją lekarską i wyjaśnieniem poszczególnych etapów. Co więcej dyskutowane są przeciwwskazania takie jak choroby autoimmunologiczne, zaburzenia krzepliwości krwi, choroby nowotworowe.

Osocze bogatopłytkowe – gdzie wykonać?

Oto czego szukają najczęściej pacjenci w ogólnodostępnej wyszukiwarce:

„osocze bogatopłytkowe poznań gdzie najlepiej”

„osocze bogatopłytkowe warszawa gdzie”

Stanowczo odradzamy niesprawdzone salony do wykonania tego zabiegu. Jako placówka w Katowicach, polecamy się jako certyfikowany gabinet, gdzie możesz bezpiecznie zadbać o siebie. Będziesz w rękach profesjonalistów, którzy pracują na najwyższej jakości produktach i urządzeniach. Nie warto testować na sobie najtańszych i wątpliwych rozwiązań, oddaj się w ręce osób, które kosmetologią i medycyną zajmują się od lat.


Konsultacje w anpaTu, najszybciej umówisz tutaj.


Poznaj naszych specjalistów:

Napisz komentarz