zabiegi maja
sprawdź >>
Holistyczna pielęgnacja skóry - jak dbac o skórę by zachować młody i zdrowy wygląd na długo 
Czas czytania: 3 min

Skóra - największy organ naszego organizmu. Na codzień przychodzi jej borykać się z różnymi problemami, takimi jak pierwsze oznaki starzenia, przebarwienia, trądzik i utrata elastyczności. 

Nie tylko odpowiednie kremy, ale także liczne inne czynniki wpływają na kondycję skóry. Dlatego coraz więcej ludzi zaczyna zdawać sobie sprawę z konieczności kompleksowej pielęgnacji organizmu, która przynosi dobre samopoczucie, piękne ciało i promienny wygląd skóry. Tym właśnie jest holistyczne podejście do pielęgnacji — kompleksową troską o stan naszej skóry i równowagę organizmu.

Dowiedz się, czy dobra dieta wpływa na kondycję skóry? Co jest podstawą codziennej pielęgnacji? Jak zadbać o zdrowie i opóźnić efekty starzenia?

Jak zadbać o skórę od środka — podejście holistyczne

Skóra, będąca największym narządem w organizmie człowieka, pełni istotne funkcje, takie jak ochrona przed czynnikami zewnętrznymi oraz regulacja temperatury. Jak każdy inny organ, skóra wymaga odpowiednich warunków do prawidłowego działania. Niestety, styl życia współczesnego człowieka, zanieczyszczenia środowiska, stres, nieodpowiednia dieta oraz brak aktywności fizycznej to tylko niektóre czynniki przyspieszające proces starzenia i negatywnie wpływające na wygląd i kondycję skóry.

Aby zachować młody wygląd, konieczne jest wielokierunkowe dbanie o skórę. Niezwykle istotne jest nie tylko zapewnienie odpowiedniego nawilżenia i stosowanie właściwych kosmetyków, ale również troska o zdrowie całego ciała oraz regularne relaksowanie się. Czasem może to wymagać kompletnego przewartościowania podejścia do życia.

Podstawą holistycznego podejścia do pielęgnacji skóry, które przyczynia się do poprawy jej elastyczności i opóźnienia procesów starzenia, jest skupienie na ogólnym zdrowiu psycho-fizycznym.

Pielęgnacja ciała w podejściu holistycznym — znacznie więcej niż tylko używanie kosmetyków.

Oprócz domowej pielęgnacji skóry, która obejmuje stosowanie dobrze dopasowanych kosmetyków (tu z pomocą przychodzi analiza Lumiscan), istnieje wiele innych aspektów kompleksowej opieki o skórę. 

Jeśli chcemy cieszyć się młodym wyglądem przez dłuższy czas, warto rozważyć wykorzystanie możliwości jakie daje nam kosmetologia i medycyna estetyczna

Nowoczesna medycyna estetyczna i kosmetologia oferują różnorodne metody wykorzystania pełnego potencjału naszej skóry.

Przesadne korzystanie z zabiegów chirurgicznych, kwasu hialuronowego czy botoksu, które niekiedy prowadziło do przekroczenia granicy między naturalnym a sztucznym wyglądem twarzy, należy już do przeszłości.

Obecnie pacjenci mają do wyboru wiele innych zabiegów, które nie ingerują w naturalne rysy twarzy i umożliwiają osiągnięcie efektów naturalnych i satysfakcjonujących takich jak np. stymulatory tkankowe czy osocze bogatopłytkowe

Holistyczna pielęgnacja twarzy — zalety spersonalizowanego planu

Dobrze opracowany plan zabiegowy, dostosowany do indywidualnych potrzeb, uwzględnia wszystkie problemy skórne, oczekiwania i możliwości finansowe pacjenta. Zalecenia i procedury są starannie zaplanowane w celu osiągnięcia najlepszych rezultatów w jak najkrótszym czasie.

Dodatkowo, doświadczeni specjaliści dbają o długoterminowy efekt i opóźnianie procesów starzenia skóry, proponując terapie, które przedłużają korzyści wynikające z przeprowadzonych zabiegów.

Dzięki wielodyscyplinarnej współpracy między lekarzami a kosmetologami, pacjenci otrzymują także wskazówki dotyczące codziennej pielęgnacji skóry oraz zmiany nawyków w tym żywieniowych. 

Plan zabiegowy przede wszystkim przynosi oszczędność czasu i pieniędzy.

Pacjenci nie muszą działać w pojedynkę ani umawiać się na wizyty u różnych specjalistów, oferujących różne zabiegi w długim okresie czasu. Dzięki starannemu dobraniu procedur, ich działanie może się uzupełniać, co eliminuje konieczność powtarzania niektórych z nich, a jednocześnie przynosi widoczne rezultaty poprawy wyglądu skóry w krótszym czasie.

Holistyczna pielęgnacja skóry krok po kroku — podsumowanie

 1. Zatroszcz się o zdrowy styl życia i różnorodną dietę. 
 2. Skoncentruj się na spożywaniu dużych ilości warzyw i utrzymaniu odpowiedniego nawodnienia. Ogranicz spożycie przetworzonej żywności oraz unikaj używek, takich jak papierosy i alkohol. Nie zapominaj o regularnej aktywności fizycznej.
 3. Pamiętaj o właściwej codziennej pielęgnacji. Solidne podstawy są kluczowe - skup się na odpowiednim oczyszczaniu, nawilżaniu i ochronie przeciwsłonecznej.
 4. Dopasuj stosowane kosmetyki (np. kremy, serum) do potrzeb Twojej skóry, wybierając te zawierające dodatkowe składniki, takie jak odmładzający retinol, nawilżający kwas hialuronowy, rozjaśniająca witamina C, antyoksydacyjna witamina E lub regenerujące ceramidy.
 5. W celu optymalizacji codziennej pielęgnacji, skonsultuj się z kosmetologiem. Powtarzaj konsultację regularnie, stan Twojej skóry się zmienia! Raz dopasowane produkty nie zawsze będą służyły Ci przez lata! 
 6. W przypadku występowania problemów skórnych, nigdy nie lecz się samodzielnie. Konsultuj wszystkie stany zapalne skóry z lekarzem dermatologiem.
 7. Jeśli chcesz uzyskać najlepsze rezultaty ze swojej skóry, skorzystaj z profesjonalnych zabiegów wykonywanych w gabinecie. Taki krok jest również zalecany, jeśli domowa pielęgnacja nie spełnia Twoich oczekiwań. Wtedy koniecznie umów się na konsultację połączoną z analizą Lumiscan (sprawdź).
 8. Myśl perspektywicznie. Wybieraj kosmetyki i zabiegi, które nie tylko pomagają w danej chwili, ale również przynoszą długotrwałe efekty lub są widoczne po pewnym czasie.
 9. Działaj systematycznie. Regularne działanie przynosi najlepsze rezultaty. Codzienna pielęgnacja skóry daje szansę na znaczne spowolnienie procesów starzenia i zachowanie młodego i zdrowego wyglądu na dłużej! Również na optymalizację budżetu jaki musisz przeznaczać na zadbanie o swoją skórę! 

Pamiętaj żeby zawsze zaczynać od konsultacji ze specjalistą, umówisz ją tutaj 🙂

Pamiętaj, że prawdziwa medycyna estetyczna i kosmetologia to utrzymanie naturalnego wyglądu w harmonii ze zdrowiem!

Artykułu przygotowała Patrycja Kurpik


Konsultacje w anpaTu, najszybciej umówisz tutaj.


 
przeczytaj również:
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

  TOP ZABIEGI
  MENU
  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
  magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram