zabiegi grudnia
sprawdź >>
Menu
Mezoterapia mikroigłowa – dermapen
Czas czytania: 3 min

Dermapen a mezoterapia

Pojęcie mezoterapii igłowej i mikroigłowej jest często mylone, trudne dla pacjentów/ek do rozróżnienia. Skąd wiedzieć który zabieg będzie dla Ciebie najlepszy? Zacznij od konsultacji! 8 na 10 pacjentek, które zdecydowało się na konsultację opartą na badaniu skóry urządzeniem Lumiscan, twierdzi, że dzięki niej zrozumiało jak dbać o swoja skórę!

Jeśli jeszcze nie wiesz na czym polega taka konsultacja, koniecznie sprawdź tutaj!

Mezoterapia mikroigłowa - dermapen

Na samym początku chcemy z całą pewnością powiedzieć, że zabiegi wykorzytaująie mikronakłucia skóry to jedne z najlepszych zabiegów dla poprawy jakości i struktury skóry.

W gabinetach anpaTu wykonujemy mikronakłucia, których zadaniem jest celowe uszkodzenie skóry, podczas zabiegu nie wykorzystujemy ampułki ze składnikami aktywnymi. Mikronakłucia skór mają na celu odbudowę włókien kolagenowych i elastyny, oraz mobilizację naskórka do regeneracji. Co więcej, zabieg odbywa się bez znieczulenia. Preparat znieczulający obkurcza naczynia krwionośne, a więc zmniejsza to efektywność zabiegu. Przestrzegamy was przed zabiegami mikronakłuć gdzie najpierw znieczula się skórę! To może znacząco wpłynąć na jakość zabiegu.

Samo urządzenie wygląda jak długopis zakończony wymiennymi kardridżami (9 lub 12 mikroigieł). O głębokości nakłucia decyduje kosmetolog, generalnie dla obszaru twarzy są to wartości od 0,25 mm do 1,00 mm. Dla innych okolic można stosować głębokość od 1,00 mm do 2,5 mm.

Kiedy polecamy użycie dermapena:

 • niwelowanie zmarszczek mimicznych
 • poprawa i podniesienie konturu twarzy
 • zwiększenie jędrności
 • spłycenie blizn potrądzikowych

Blizny potrądzikowe

Szczególnie polecamy zastosowanie dermapena w terapii łączonej z zabiegami Karboksyterapia i z osoczem bogatopłytkowym, jeśli naszym celem jest zniwelowanie blizn. Obecnie jest to najczęściej wybierany zabieg do redukcji tego typu problemów skórnych. Poprzez wstrzyknięcie odpowiednio dobranych substancji leczniczej uzyskujemy widoczne wygładzenie skóry. Mogą to być preparaty oparte na substancjach biozgodnych: aminokwasach, kwasie hialuronowym, peptydach, wyciągach roślinnych. Co do osocza, jest to preparat otrzymywany z własnych tkanek. Dzięki temu ryzyko wystąpienia działań niepożądanych jest ograniczone do minimum.

Bardzo ważnym aspektem wskazanym przed leczeniem blizn jest odpowiednia kwalifikacja pacjenta. Ponieważ zabiegi redukcji blizn nalezą do skomplikowanych i wymagających długotrwałej terapii opartej na różnych zabiegach oraz na zmianie bodźca, nieodłącznym elementem przed rozpoczęciem wykonywania zabiegów jest wnikliwa konsultacja z kosmetologiem.

Decydując się na zabieg w wykorzystaniem dermapen musisz tez pamiętać o regularności. To zabieg, który daje widoczne efekty już po pierwszym, ale trwałe rezultaty utrzymają się jeśli wykonasz zabieg w serii. Wielkość serii dopasowywana jest indywidualnie w zależności od potrzeb Twojej skóry, jednak przy terapiach odmładzających stosujemy zwykle 3 zabiegi w odstępach ok 4 tygodni, przy zabiegach na redukcję blizn do 8 zabiegów, również w odstępach co ok. 4 tygodnie.

Mezoterapia igłowa

Jeśli cenisz sobie szybkie i widoczne rezultaty zabiegowe, dobrym kierunkiem może być zabieg mezoterapii igłowej. Od zawsze powtarzamy, że to zabieg z niezwykle szerokim spektrum działania! Zabieg mezoterapii igłowej polega na manualnym wstrzyknięciu preparatu za pomocą strzykawki i igły. Preparat podawany jest miejscowo, w konkretny obszar, tj. twarz, oczy, brzuch czy dekolt. Podczas tego zabiegu niezwykle ważne jest aby kosmetolog odpowiednio dopasował preparat do efektów jakich oczekuje pacjent oraz do potrzeb skóry.

Podczas mezoterapii igłowej niezwykle ważne jest też prawidłowe podanie preparatu, na odpowiednią głębokość do skóry właściwej lub tkanki podskórnej.

Podczas zabieg wprowadzamy miejscowo koktajle witaminowe lub ampułki z aktywnym składnikiem, często będzie to kwas hialuronowy lub koktajle witaminowe.

Kiedy polecamy użycie mezoterapii igłowej:

 • profilaktyka łysienia
 • leczenie cellulitu i rozstępów
 • odnowa, rewitalizacja skóry twarzy i ciała
 • ujędrnienie i nawilżenie
 • zminimalizowanie blizn po cesarskim cięciu

Blizna po CC jest nietypowa i tak naprawdę jej pielęgnacja odbywa  bezpośrednio po zszyciu skóry. Po upływie odpowiedniej ilości czasu zalecamy mezoterapię igłową, aby wprowadzić składniki aktywne w skórę. Blizny będą gładsze, ich kolor ujednolica się dzięki stymulacji komórek skóry właściwej poprzez produkcję elastyny i kolagenu.

Dermapen czy mezoterapia?

Pacjenci w gabinecie często zadają nam pytania: „który zabieg według Pań jest lepszy, mezoterapia igłowa czy mezoterapia mikroigłowa?” Na to pytanie trudno jest odpowiedzieć jednoznacznie - dlatego, że nie da się jedną miarą rozpatrywać wszystkich skór. Każda ma inne potrzeby i inne wskazania do zabiegu, a oba te zabiegi są genialne!

Więc jak to jest? Czym różnią się zabiegi mezoterapii igłowej od mezoterapii mikroigłowej oraz w jakich przypadkach lepszy będzie zabieg mezoterapii igłowej a w jakich przypadkach zabieg mezoterapii mikroigłowej?

Bezpośrednia różnica polega na sposobie wykonania zabiegu: mezoterapia igłowa = wkłucia miejscowo pod skórę i bardzo duże znaczenie preparatu do wykonywania zabiegu.

Mezoterapia mikroigłowa = jest zabiegiem, w którym nie wprowadzamy preparatu manualnie i to nie preparat jest tutaj najważniejszy a ilość i głębokość nakłuć.

Jak widać są to dwa, całkowicie inaczej działające zabiegi. Podobna nazwa, często myli osoby, które nie znają szczegółów zabiegu. Często też mezoterapia igłowa postrzegana jest jako zabieg mocniejszy od mezoterapii mikroigłowej - co też nie do końca jest prawdą. Zabiegi działają zupełnie inaczej i mogą się uzupełniać!

Jeśli nie masz pewności, który zabieg wybrać - odwołujemy się do początku artykułu - wybierz konsultację u kosmetologa! To ona pozwoli specjaliście zbadać Twoją skórę i wyznaczyć właściwą terapię zabiegową.

--

Artykułu przygotowała Ania Smolińska

Konsultacje w anpaTu, najszybciej umówisz tutaj.


Poznaj naszych specjalistów:

mezoterapia dermapen, dermapen mezoterapia mikroigłowa, zabieg na twarz dermapen, mezoterapia igłowa dermapen
przeczytaj również:
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

  TOP ZABIEGI
  MENU
  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
  magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram