zabiegi września
sprawdź >>
Menu
Pokonaj lęk i stres w 20minut!
Czas czytania: 3 min

Stres... no właśnie. Po raz enty słyszysz, że negatywnie wpływa na wszelkie aspekty życia. I choć może nawet przyznajesz temu rację, niekoniecznie wiesz, jak możesz sobie skutecznie z tym poradzić. To normalne – w momentach stresu najczęściej reagujemy mało racjonalnie i nie każdy (a nawet mniejszość z nas) potrafi sobie z tym stanem poradzić.

Technik i sposobów na pokonanie stresu i trudnych emocji jest mnóstwo, dziś jednak chcemy skupić się na MASAŻU. Zarówno tym, który możesz zrobić samodzielnie - automasażu, jak i tym na kto®y zapraszamy Cię do profesjonalnego gabinetu.

Myśląc o masażu nie sposób nie pomyśleć też o kulturze wschodu. Zna ona wiele sposobów (skutecznych) na pokonanie stresu oraz przywrócenie naszemu ciału i psyche równowagi. A ta jest podstawą, by móc myśleć o pozytywnym nastawieniu do codzienności, jak i oczekiwać pozytywnych efektów swoich działań.

Jednym z takich sposobów jest japoński masaż kobido.

Masaż Kobido, to masaż pochodzący z Japonii uznawany za efektywną alternatywę dla zabiegów medycyny estetycznej. Jego głównym celem jest lifting twarzy, który spowodowany jest stymulacją produkcji kolagenu i elastyny. Natomiast pobocznym efektem masażu Kobido jest także zmniejszenie napięcia mięśni, ich rozluźnienie. Wpływa on nie tylko na poprawienie kondycji skóry i jej wyglądu, ale działa pomocnie zarówno w poprawie samopoczucia i wewnętrznym zrelaksowaniu się. Pozytywne skutki masażu Kobido zauważane są także w przypadku bólów głowy czy występowania bruksizmu.

Większość masaży wywodzi się z masażu klasycznego, którego głównym zadaniem jest zmniejszenie napięcia mięśniowego oraz stresu psychicznego. Dzięki temu masaż doskonale wpływa na polepszenie stanu emocjonalnego, redukcję napięcia oraz stresu, a także świetnie radzi sobie z objawami przesilenia jesiennego jak zmęczenie, trudności z koncentracją, wahania nastrojów, rozdrażnienie, apatia oraz ciągle uczucie senności.

Masaże uważane są za zabiegi holistyczne, które nie tylko oddziaływają na nasze ciało, ale także na działanie ośrodkowego układu nerwowego. Podczas masażu następuje wydzielanie serotoniny i dopaminy, które wpływają na odprężenie organizmu, a także redukcje negatywnych emocji często towarzyszących nam podczas jesiennej chandry. 

Naukowcy twierdzą, że 60 minutowy masaż całego ciała podobnie wpływa na organizm jak 7-8 godzin snu? 

W gabinetach anpaTu mamy całą listę masaży relaksacyjnych, z których możesz skorzystać dla błogiego relaksu, ale też dla efektów uniesienia i ujędrnienia skóry. 

Masaż relaksacyjny głowa-szyja-kark należy do grona zabiegów mających na celu rozluźnienie i odprężenie całego organizmu, co dzieje się dzięki poprawie przepływu krwi oraz wydzielaniu dopaminy oraz serotoniny. Dodatkowymi efektami masażu są także: poprawa działania układu immunologicznego, zmniejszenie zaburzeń pamięci i koncentracji, zmniejszenie stanów nerwicowych, wspomaganie leczenia bezsenności oraz pozytywny wpływ na bóle głowy, szyi i  pleców spowodowane zwiększonym napięciem mięśniowym. Jednym słowem - ten masaż to genialne rozwiązanie w każdy piątek. Kiedy kończysz tydzień i potrzebujesz ściągnąć z siebie napięcia poprzednich dni.

Masaż dermoplastyczny to kolejny punkt na liście bezinwazyjnych zabiegów będących alternatywą dla zabiegów medycyny estetycznej. Jest masażem oddziaływającym na wszystkie warstwy skóry, a jego główne działanie polega na wzmocnieniu elastyczności skóry, redukcji drobnych zmarszczek, a także obrzęków i śladów zmęczenia. Masaż dermoplastyczny jest połączeniem chwili relaksu wraz z modelowaniem oraz regeneracją skóry twarzy, jak i  szyi oraz dekoltu. Trwa aż 75 minut!

Masaż za pomocą urządzenia ICOONE to świetny wybór zarówno w przypadku zabiegów na ciało jak i twarz. Jest to zabieg masażu podciśnieniowego, który w głowicy posiada rolki z licznymi mikrootworami, dzięki którym opracowany jest każdy milimetr skóry ciała jak i twarzy. Zabieg za pomocą ICOONE nie tylko wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej, cellulitu, obrzęków oraz poprawę jakości skóry i pobudzenie produkcji kolagenu oraz fibroblastów ale także spowoduje redukcje napięć, usprawni działanie układu limfatycznego, a nawet pomoże w redukcji drugiego podbródka oraz umożliwi Ci chwilę relaksu pomiędzy codziennymi obowiązkami. 

Masaż rozluźniający żuchwę świetnie sprawdza się u osób borykających się z bruksizmem czy bólem głowy, zębów lub tymi pojawiającymi się w obrębie szyi, ponieważ mogą mieć one związek z nadmiernym zaciskaniem zębów bądź wzmożonej pracy aparatu żucia. Celem masażu rozluźniającego żuchwę jest zmniejszenie napięcia mięśni w okolicach bocznej części twarzy. Wykonywanie masażu systematycznie pozytywnie wpływa  redukcję napięć i jest jedną z naturalnych terapii bruksizmu. Warto wspomnieć także o uzupełnieniu masażu rozluźniającego żuchwę o taping, którego zadaniem będzie utrzymanie mięśni żuchwy w rozluźnieniu. 

Masaż dotleniający skórę owłosioną głowy - to jedna z naszych nowości, którą wprowadziłyśmy obserwując jak duży problem z wypadającymi włosami macie po przejściu COVID 19! Taka stymulacja skóry głowy w połączeniu z zabiegami karboksyterapii i mezoterapii igłowej daje ogromną poprawę w postaci zatrzymania wypadania włosów oraz przyspieszenia porostu nowych!

W naszej ofercie znajdziecie jeszcze wiele innych masaży, np: masa szklanymi kulami, masaż autorski anpaTu... ale o nich napiszemy w kolejnym artykule 🙂

 

Tymczasem! Przypominamy, że w listopadzie mamy specjalną ofertę -20% na WSZYSTKIE MASAŻE!

ZAPRASZAMY - TUTAJ UMÓWISZ WIZYTĘ!

przeczytaj również:
22 kwietnia, 2022 | Czas czytania: 2 min
BOTOKS! JAK DZIAŁA? Czytaj więcej
27 czerwca, 2023 | Czas czytania: 3 min
Jak pozbyć się lwiej zmarszczki? Poznaj sposoby Czytaj więcej
31 stycznia, 2022 | Czas czytania: 2 min
Automasaż - jak wykonać masaż limfatyczny twarzy Czytaj więcej
1 2 3 17
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

    TOP ZABIEGI
    MENU
    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
    magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram