zabiegi grudnia
sprawdź >>
Menu
Chcę schudnąć! powinnam zrobić icoone czy kriolipolizę?
Czas czytania: 4 min

 

Myslę, ze warto jest zacząć od tego, że określenie "chcę schudnąć" jest dosyc niefortunne, chcociaż faktycznie najczęściej stosowane przez ludzi. Tak naprawdę efekt jaki większość z nas chce uzyskać to poprawa wyglądu i wymodelowanie ciała, a nie walka z kilogramami. W temacie modelowania sylwetki mamy na rynku 3 urządzenia, które są niekwestionowanymi królowymi uzysikwanych efektów.

Są to: Icoone, Endermologia i kriolipoliza. Pierwsze dwa pomagaja nam w walce z uzyskaniem pieknie ujędrnionej i wymodelowanej całej sylwetki, natomiast kriolipoliza działa na oporną, zlokalizowaną miejscowo tkankę tłuszczową. Co to dla nas oznacza w praktyce i który zabieg wybrać? Poniżej opisuję każdy z tych 3 zabiegów, zeby ułatwić tą decyzję.

 1. Icoone – urządzenie medyczne (chociąz wygląd ma troche kosmiczny). Działaniu zabiegu poddajemy całą sylwetkę. Jego etapy dzielmy na tzw BASE i FOCUSY. Base jest 20 minutowym opracowaniem całego ciała, w zależności od wskazań wykonujemy w tym czasie drenaż limfatyczny, ujędrnianie lub pobudzamy spalanie tkanki tłuszczowej. Focusy to kolejna część zabiegu. Jeden focus zawsze trwa 10 minut i obejmuje wybraną partię ciała. To masaż podcisnieniowy skupiony na danym miejscu i problemie na ciele np. opuchnięte łydki, "oponka na brzuchu", cellulit w obszarze ud, nadmiar skóry na ramionach tzw. Motylki, czy problem wielu z nas – bryczesy (tkanka tłuszczowa na zewnętrznej stronie ud). 

  Istotną spawa jest odróżnienie Icoone od Endermologii – Icoone doskonale nadaje się zarówno do drenażu, walki z cellulitem i brakiem jędrnośći ciała przy każdym typie skóry – nawet tej cienkiej i naczyniowej, a niesety z naszych obserwacji wyniki, ze coraz więcej z nas boryka się właśnie z takim problemem.
  Nie zapominajmy też, że Icoone genialnie się sprawdza w terapii łączonej przy walce z bliznami różnego pochodzenia np. po cesarskim cięciu, czy innymi pooperacyjnymi bliznami, co czyni go urządzeniem o zdecydowanie większym spektrum możliwości niż np. Endermoloia. Do uzyskania pełnego efektu zabiegu Icoone konieczne jest wykonanie 10-20 zabiegów ok. 2 razy w tygodniu.

Kriolipoliza – niekwestionowana mistrzyni jeśli chodzi o usuwanie nagromadzonej w jednym miesjcu tkanki tłuszczowej. Tej oornej, która mimo ćwiczeń i deity nie chce "zejśc". Stosujemy ją na takie obszary jak: brzuch, boczki, bryczesy, uda, okolica nad kolanami, ramiona, plecy i okolica pod posladkami. Efekty jakie obserwujemy po upływie 4-12 tygodni to od 2 do az 10 cm mniej w obwodzie!!!! Na takie rezultaty warto czekać – a jedyne co trzeba zrobić (oprócz zabiegu), żeby je uzyskac to picie dużej, wskazanej ilości wody i wdrożenie zaleceń zywioeniowych i ruchowych (np. Spacer). Przy wyborze gabinetu lub urządzenia, na którym planujesz wykonać zabieg pamiętpamiętaj, że koniecznie musi być to urządzenie medyczne, które ochładza miejsce poddawane zabiegowi do -8C!!! Nie ma mowy, aby sprzęt działający na wyższych temperaturach wykonał zabieg, który przenisie oczekiwane efekty.Pamiętaj też, że na bezpieczeństwo zabiegu kriolipolizy składa się kilka elementów: właścowy sprzęt, wykwalifikowany kosmetolog, ale też odpowiednio wykonany zabieg. Przy urządzeniu Cooltech Cocon Medical kluczowe dla bezpieczeństwa i właściwie wykonanego zabiegu jest użycie oryginalnej membrany zabiegowej, która chroni Twoje ciało przez odmrożeniem! Absolutnie nie wolno jej przecinać, składać, dzielić!!! Wystrzegaj się miejsc gdzie stosowane są takie praktyki. Może się to skończyć powaznym odmorżeniem skóry!

Efekty kriolipolizy widzimy juz po jednym zabiegu, w danym obszarze cała wykonujmey od 1 do 3 zabiegów w odstępach ok. 8 tygodniowcyh.

 

 

Endermologia – zabieg pod wiloma względami podobny do Icoone, ale jednak inny 🙂 Nie mamy tutaj podziału na base i focusy, zamiast tego albo opracowujemy całe ciało, albo poszczególne jego patrie w sekwecjach 15 minutowych. Równiez jest to urzadzenie medyczne, co daje nam gwarancję sukcesu i bezpieczeństwa. Zdecydowaną natomiast róznicą jest kwalifikacja do zabiegu – Endermologia nie jest właściwym zabiegiem dla osób zmagających się ze sókra naczynkową, skór płytkounaczynionych z tendencją do pojawiania się tzw. "pajączków". Najlepsza kwalifikacja do zabiegów Endermologii to ciała "zbite".

Na rynku kosmetycznym urządzeń wspomagających proces odchudzania jest wiele. Wybierając zabieg dla siebie pamiętjamy, że kluczem do sukcesu jest pierwsze spotkanie z kosmetologiem prowadzącym - właściwa konsultacja, podczas której określa się oczekiwania pacjenta i przedstawia jakie są realne możliwości uzyskania oczwkiwanych efektów. PLAN TERAPII – dobrze przygotowany jest kluczem do sukcesu. Wybór odpowiedniego zabiegu lub zabiegów (np. Kriolipoliza nie będzie dobrym wyborem dla osoby, która boryka się z cellulitem, a Endermologia dla osób z lokalnie nagromadzoną tkanka tłuszczową, ale też żylakami na nogach). 

Zobacz jak wyglądają efekty dobrze dopasowanej terapii zabiegowej, u pacjentki, która przestrzegała zaleceń pozabiegowych!

Zatem! Nie bój się skorzystać z konsultacji w gabinecie przed rozpoczęciem serri zabiegów – to czas dla Ciebie na podjęcie decyzji o tym czy jesteś we właściwym miejscu i u właściwego specjalisty. Zawsze oczekuj odpowiedzi na każde dręczące Cię pytanie! Pamiętaj, że tylko wspólne określenie Twoich oczekiwań i odpowiedni plan zabiegowy dają Ci gwarancje efektów jakich pragniesz!

zapraszamy na konsultację do gabinetów anpaTu 🙂

przeczytaj również:
Zarezerwuj 30 minut na bezpłatną konsultację
Porozmawiajmy!
#gabinetyanpatu
Newsletter
Obiecujemy, że nie będziemy obciążać Twojej skrzynki. Wysyłamy tylko e-maile i oferty, które mają good vibe.

  TOP ZABIEGI
  MENU
  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
  magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram